ШВИДКО

Приїдемо в зручний для Вас час. Ми працюємо 24/7

 
ПРОФЕСІЙНО

Надаємо від 1 до 50 чоловік досвідчених клінерів

 
Всі роботи «під ключ»

Вартість включає все необхідне для прибирання: миючі засоби, інвентар, устаткування

Реставрація та догляд за мармуром і гранітом

Натуральний камінь в оформленні інтер'єру і екстер'єру виглядає розкішно, дорого, презентабельно. З давніх часів люди використовували для будівництва житла натуральну породу, яка служила не тільки захистом від негоди і хижаків, а й виконувала декоративну функцію. Мармур і граніт добре відомі своїми чудовими фізичними властивостями і естетичною красою, ними часто прикрашали житло вельмож, знаті, адміністративні будівлі, ліпили з них скульптури і інші пам'ятники архітектури, які благополучно дожили до наших часів.

Свою привабливість камінь може зберігати довгі роки, але за однієї умови – якщо йому надають належний догляд. Прикрашаючи фасад будинку або прибудинкову територію, мармур або граніт піддаються різним атмосферним впливам, які можуть спровокувати появу цвілі, іржі, тріщин і інших дефектів на поверхні породи. Вкладені гроші в недешеве оформлення екстер'єру будинку можуть бути витрачені даремно, якщо не доглядати за кам'яним покриттям спеціальними розчинами.

Догляд за мармуром і гранітом потрібен для того, щоб камінь якомога довше зберігав свою ефектність і презентабельність в оформленні. Серед послуг клінінгової компанії «Чісторія» є і чищення твердих підлогових покриттів. Поверхня з натурального каменю, як і будь-яка інша поверхня, схильна до всіляких забруднень, тому чистку потрібно довіряти тільки професіоналам, які можуть точно визначити тип забруднення і підібрати необхідний засіб для його щадного і дбайливого видалення.

Зовнішня очистка каменю – важливий етап в комплексі з іншими заходами щодо догляду. Компанія «Чісторія» поверне виробам з каменю їх первозданну красу і витонченість. Для цього фахівці проведуть ряд специфічних реставраційних робіт:

видалення іржі з граніту або мармуру в зовнішній обробці в разі контакту породи з металом. Для цього використовується спеціальне просочення, яке заповнює пори каменю і перешкоджає попаданню вологи всередину; також можна використовувати цей метод для захисту каменю від жиру, домашнього пилу.

Догляд і реставрація мармуру та граніту в Києві та області

Природний камінь можна розділити на дві основні категорії в залежності від його складу: кремнистий камінь або вапняний. Знання різниці має вирішальне значення при виборі миючих засобів і тому, яким повинен бути догляд за мармуром і гранітом.

Кремнистий камінь складається, в основному, з кремнезему або кварцеподібних частинок. Він має тенденцію бути дуже міцним і відносно легко очищається за допомогою м'яких кислотних миючих розчинів. Типи кременистого каменю включають: граніт, сланець, піщаник, кварцит.

Вапняний камінь складається, в основному, з карбонату кальцію. Він чутливий до кислотних чистячих засобів і часто вимагає відмінних процедур очищення, ніж кремнистий камінь. Типи вапняного каменю включають: мармур, травертин, вапняк і онікс. Те, що може бути дієвим для очищення кременистого каменю, може не підходити для вапняних поверхонь.

Очищення граніту і мармуру від бруду і плям

Рекомендується вести ретельні записи про тип, назву і походження каменю, наявного у Вашому будинку або квартирі. Якщо таких записів не існує, необхідно вивчити наступні параметри перед визначенням, догляд чи реставрація граніту і мармуру потрібні:

1. Проконсультуйтеся з професійним постачальником каменю, монтажником або фахівцем з реставрації, щоб визначити, чи є Ваш камінь кременистих або вапняним.

2. Проведіть візуальну ідентифікацію каменю. Хоча є винятки, такі характеристики є загальними:

  • Граніти мають чіткий кристалічний малюнок або дрібні цяточки; дуже мало прожилок.
  • Вапняки широко використовуються в якості будівельного каменю; відмінною рисою багатьох вапняків є наявність черепашкових і / або копалинних відбитків.
  • Мармур, як правило, має прожилки, і являє собою тонко текстурований матеріал, який поставляється в практично необмеженому виборі кольору.
  • Пісковики сильно розрізняються за кольором з-за різних мінералів і глин, що містяться в камені; в колірній палітрі можуть варіюватися від світло-сірого до жовтого чи червоного.
  • Сланці бувають темно-зеленими, чорними, сірими, темно-червоними або різнокольоровими. Вони найбільш загальноприйнято використовуються в якості матеріалу для настилу, і часто розрізнені певною текстурою ущелини.

3. Щоб очищення граніту та мармуру було правильним, проведіть простий тест чутливості до кислоти, щоб визначити, чи є Ваш камінь кременистим або вапняним.

Вам знадобиться:

  • близько 100 г. 10% розчину соляної кислоти або побутового оцту
  • піпетка.

Оскільки тест може назавжди витравити камінь, виберіть віддалену область (кут або під шафою); нанесіть кілька крапель розчину кислоти на поверхню каменю на ділянці розміром приблизно в чверть. Виникає дві можливі реакції:

1. Кислотні краплі будуть пузиритися або енергійно шипіти – ознака того, що камінь вапняний.

2. Реакція практично не відбувається – камінь можна вважати кременистим.

Ретельно промийте область чистою водою і витріть насухо.

Примітка: це випробування може бути неефективним, якщо були застосовані поверхневі герметики або рідкі поліролі. Якщо старий герметик присутній, відколіть невеликий шматок каменю і нанесіть розчин кислоти на поверхню тріщини.

Увага: соляна кислота є корозійною і вважається небезпечною речовиною. При використанні кислоти необхідний належний захист голови і тіла. Знову ж таки, очищення мармуру від плям (Київ) завжди може бути виконаний нашою компанією «Чисторія», професіоналами своєї справи, якщо не можете візуально ідентифікувати камінь і / або використовувати кислотний тест.