Догляд за ламінатом: як і чим мити?

За зовнішнім виглядом ламінат дуже схожий на паркетну дошку – власне, дане покриття і є бюджетним варіантом натурального дерев'яного паркету. В основі будь-якого ламінатного покриття лежить щільна деревоволокниста плита; такий матеріал вважається екологічно чистим і відрізняється товщиною (від 0,6 до 1,2 см), ступенем зносостійкості, забарвленням і фактурою.

Сучасний ринок пропонує безліч варіантів ламінатного покриття і за якістю, і за колірним рішенням:

  • з імітацією кам'яної кладки;
  • шкірою екзотичних тварин;
  • різних сортів дерева.

Чим вище клас зносостійкості ламінату, тим практичніше і довговічніше підлогове покриття. Однак яким би високоякісним не був матеріал у Вашому інтер'єрі, він вимагає нескладного, але особливого догляду – в іншому випадку така підлога прослужить недовго.

Перше правило – ніяких агресивних чистячих засобів! Абразивні засоби з кислим середовищем безповоротно погублять всю красу дорого ламінованого покриття. Регулярне сухе чищення ламінату і періодичне прибирання з використанням води і спеціальних щадних засобів, які захистять поверхню від подряпин і деформації, може істотно продовжити термін експлуатації на довгі роки.

Інструменти і пристосування для прибирання

Щоб ламінат якомога довше зберіг свій привабливий зовнішній вигляд, регулярно змітайте з нього пил, пісок та інші забруднення м'якою щіткою або насадкою швабри; також можна використовувати пилосос. Розлиту рідину необхідно прибирати серветками або м'якими ганчірками відразу ж, по гарячих «слідах», щоб ця волога не деформувала поверхню ламінатної дошки.

Вологе прибирання

Для вологого прибирання використовуйте звичайну теплу воду без будь-якої побутової хімії і м'яку, ледь вологу, добре віджату від води ганчірку. Мити приміщення з ламінатним покриттям найкраще всього, рухаючись від дальнього кута до виходу. По закінченню вологого прибирання поверхню протирають насухо фланелевою, нейлоновою або мікрофібровою серветкою.

Відновити природний блиск ламінатної дошки і видалити забруднення допоможуть такі підручні засоби: розчин білого 9% оцту (50 г оцту на 1 л води), засіб для миття посуду без барвників, дитячий шампунь, м'яке мило, - всі ці засоби використовують в розбавленому вигляді з водою.

Як правило, дорогий, якісний ламінат має спеціальне покриття, яке захищає основний шар від проникнення бруду. Часто він не потребує глибокого чищення – достатньо елементарного вологого прибирання від пилу і поверхневих забруднень. Спеціальні засоби для більш складних забруднень необхідно використовувати згідно з інструкцією (3-4 ковпачка на 5 л чистої води): вони не тільки чистять, але і дезінфікують, герметизують місця з'єднань дощок.

Якими засобами не можна робити прибирання?

Згубними для ламінату вважаються три види миючих засобів:

  • хлорвмісні;
  • ацетономісткі;
  • порошкові.

Сумісність сучасної прибиральної техніки з ламінатом

Якщо ламінат належить до високого класу зносостійкості, його міцна поверхня витримає прибирання механізованим мийним пилососом – воскове просочення дощок вбереже їх від інтенсивного впливу вологи. А ось пароочисні пристрої можна використовувати тільки на проклеєному ламінаті. Для воскового покриття таке прибирання може закінчитися оплавленням і деформацією дощок.

Переглядів: 783